Села: Не сум дел од Владата но ќе гласам за Законот за јазиците

 

Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, денеска пред седницата за Законот за јазиците истакна дека ќе гласа За.

– Не сум дел од Владата, дојдов да гласам за закон според договорот што го имавме кога се формираше Владата – кусо изјави Села.

Пратениците се моментално на пауза.

 

 

 

14.03.2018 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа