Семејна драма во струшко: По расправија го расекла сопругот со нож во глава

Кривична пријава поднесе полицијата против 41-годишната Х.М од село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

-На 07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х. (70),  при караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х.,  истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла во пределот на главата и челото, информираат од полицијата.

 

 

 

14.02.2018 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа