Шок за скопјанец: Му фрлиле молотов коктел дома

Во 03 часот во Скопје на улица „Зендел Џемаил“ непознато лице фрлило молотов коктел кон куќа сопственост на 29-годишниот М.Б. при што е опожарен само комарник од влезната врата.

Од страна на екипа од Противпожарна единица пожарот е изгаснат, а повредени лица нема.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

 

 

 

18.08.2018 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега