Состанок за железничкото поврзување на Македонија и Бугарија

 

 Претставници на железничките претпријатија на Македонија и Бугарија денеска во Скопје ќе разговараат за изградбата на железничкиот дел од Коридорот 8 кој ги поврзува овие две држави.

Состанокот ќе се одржи во просториите на јавното претпријатие „Македонски железници - Инфраструктура“, а на него ќе присуствуваат директорот на МЖ-Инфраструктура Ирфан Асани и директорот на бугарските железници Красимир Папукчиски. 

 

 

 

17.05.2018 - 08:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега