Среќен крај на драмата во Скопје: Пронајден исчезнатиот турист

 

Откако веста за младиот навивач на Шкотска Џејмс Мекалхин се прошири низ македонските медиуми и социјални мрежи, приказната со среќен крај. 

-Имаме новост. Џејмс успеа да не контактира и сега е на пат за дома. Ви благодариме на сите за помошта – напиша Конор на својот Фејбук профил, братот на момечто, кој прв побара помош.

 

 

 

18.07.2018 - 22:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега