Стравичен инцидент на трка во Скопје - автомобил излетал од патот, едно лице со сериозни повреди

 

По пауза од седум години денеска во Скопје првпат се одржаа кружните трки, но засенети се од еден голем инцидент.

На седмиот круг од трката, хрватскиот возач Бркиќ имал проблеми со својата Хонда сивик, излетал од патеката во заштитната ограда и притоа го зафатил Александар Димушевски, еден од организаторите на трката.

Повредениот веднаш бил пренесен во Ургентниот центар со сериозни повреди, а трката е прекината.

 

 

 

22.10.2017 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа