Стружанец живеел со малолетничка - сега ќе одговара пред полицијата

 

Надворешната канцеларија Струга  поднесе  кривична пријава против 20-годишниот А.М.од Струга поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „вонбрачен живот со малолетно лице“.

Во текот на август лани во Струга пријавениот, во неговиот дом започнал да живее во вонбрачна заедница со 15 годишна малолетничка од Охрид, и покрај тоа што знаел дека била малолетна.

 

 

 

13.03.2018 - 14:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа