Тешка кражба во тетовско - среде ноќ им влегол дома, па собрал што стигнал

 

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против 24-годишниот А.Н. од село Шутка, општина Босилово поради основано сомнение  дека сторил  кривично дело  „тешка кражба“. 

На  28/29.04.2017 година, во текот на ноќта, во село Долно Палчиште, во дом сопственост на 63 годишно лице, пријавениот одзел женска јакна, чанта, паричник  и мобилен телефон , причинувајќи материјална штета во вредност од околу 420.000 денари.

 

 

 

 

 

23.05.2018 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега