Теута Арифи: Би можела да бидам претседателка на Македонија

 

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи синоќа гостувапе во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, каде пред граѓаните и студентите од Тетово најави дека во иднина може да стане претседателка на Македонија.

– Вие како претседател на државата може да помогнете – кажа еден од жителите на Тетово на што Арифи одговори:

– Не сум на државата, но во иднина може да бидам.

 

 

 

17.05.2018 - 08:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега