Тројца албански државјани уапсени во Тетово

 

Вчера во 20:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово  од слобода лишиле три лица од Република Албанија поради сомнение за инволвираност во кривични дела од областа на имотни деликти и нерегулиран престој во Република Македонија. 

Приведени и задржани биле 20-годишниот К.А. од Либражд, 25-годишниот Џ.Г.  од Корча и 22-годишниот С.Г. од Либражд.

 

 

 

13.06.2018 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега