Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми.

Ен-Би-Си објави инсерти од полициски возила кои опколиле маж кој е совладан. Најверојатно црно  комбе удрило во заштитната бетонска ограда и видливи се дупки од куршуми на шофершајбната на возилото.

НСА соопшти дека ситуацијата е под контрола.

 

 

 

14.02.2018 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа