Угриновски: Трагедијата на Кајмакчалан можеше да се спречи, но не е сега време да кажеме како

 

Претседателот на Федерацијата на планинарски спортови, Јовица Угриновски во вечерашното гостувње на телевизија 24 рече дека трагедијата на Кајмакчалан во која загинаа двајцата планинари, сепак можела да се спречи.

-Да, можеше да се спречи. Но, нема сега да кажеме како. Да го оставиме јавното обвинителство да си ја заврши работата, па потоа ќе го откриеме тоа, рече Угриновски при вчерашното гостување.

 

 

 

21.02.2018 - 22:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа