УЈП ги распродава запленетите автомобили: Купете Мерцедес за 1000 евра

Управата за јавни приходи ќе изврши продажба на движни и недвижни предмети запленети по основ на неплатени даночни долгови на јавна аукција што ќе се одржи на 26 јануари 2018 година.

На продажба се нудат дваесетина автомобили и комбиња, компјутери, телевизори, разни видови машини, земјоделско земјиште и деловни објекти.

Меѓудругите, УЈП нуди на продажба автомобил „Југо“ со почетна цена од 3.000 денари, автомобил „Форд“ со почетна цена од 6.000 денари, автомобил „Мерцедес“ со почетна цена од 107.000 денари. Детална листа на предметите за продажба ТУКА.

 

 

 

16.01.2018 - 20:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа