Вака ќе плаќате помали сметки зимава: Ставете го ова на прозорците (Видео)

 

Ова е едноставен и ефикасен начин да спречите да ви доаѓаат големи сметки за струја. Се што ви треба е фолија со емурчиња и вода.

Испрскајте ги вратите и прозорците со вода, па ставете ја фолијата, со тоа што меурчињата ќе бидат од страна на стаклото.

Со овој трик ќе се стоплите и ќе плаќате помали сметки за греење. Интернетот полуде за овој трик.

 

 

 

 

21.02.2018 - 21:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа