Вечерва нови протести пред Собрание

Големо полициско обезбедување е распоредено околу Собранието пред почеток на протестите поради промената на името, јавува Макфакс.

Во синоќешните проести, полицијата употреби солзавец и неколку шок бомби, за да ја растера толпата.

 

 Основното јавно обвинителство покрена истрага за синоќешните случувања пред Собранието, во кои повредени беа седум полицајци, а десетина други побарале лекарска помош.

МВР соопши и дека беа приведени се 26 демонстранти.

 

 

 

18.06.2018 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега