Веднаш напишете Xoxo на Фејсбук и погледнете што ќе се случи

 

Фејсбук има нов трик за пишување статуси. Имено, доколку напишете „Xoxo“ на екранот ќе се појават многу срциња.

„Xoxo“ инаку означува прегратки и бакнежи на англиски јазик.

Доколку сакате да го испробате овој трик, доволно е само да и искуцате тие буки без наводници како статус и да ги објавите.

Со клик на црвените букви ќе се појават срциња преку целиот екран.

 

 

 

01.08.2017 - 19:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа