Веста за „смртта" на Босанац од Гранд ги потресе сите - неговата ќерка збесна

Веста дека Драган Стојковиќ Босанац починал вчера со брзина на светлината се рашири на Интернет. Веста е секако лажна и пласирана преку лажен профил на пејачот Армин Дедиќ. 

Информацијата веднаш почнала да се шири на Интернет, а тоа ја разбесне ќерката на Босанац која веднаш ја демантираше веста.

Потоа и пејачот се обрати до јавноста велејќи дека веста била објавена на лажен профил и дека не знае кој го направил тоа.

 

 

 

17.07.2017 - 09:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа