Видео: Без модли и хемија - направете јајце во облик на срце и воодушевете ги домашните

 

Доколку имате време, може да го искористите за декорирање на храна и така да ги изненадите домашните.

Во продолжение погледнете како „досадните јајца“ да ги претворите во срце и тоа без користење на модли.

Сѐ што ви е потребно е: појак картон, дрвено стапе и две гумички за тегли.

Погледнете го процесот во продолжение:

 

 

 

10.04.2018 - 10:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа