Видео: Царовска и Тевдовски се пофалија со растот на платата

 

Министрите за финансии и за труд и социјална политика, Драган Тевдовски и Мила Царовска, преку видео-порака истакнаа дека растот на платите е приоритет на актуелната влада. 

Тевдовски посочи дека просечната нето-плата пораснала за 7,1 отсто во мај во однос на истиот месец претходната година и таа сега изнесува 24.509 денари.

 

 

 

21.07.2018 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега