Видео: Доколку не можете да го слушнете овој звук значи имате проблеми со слухот

Слухот почнува постепено да ослабува веќе во средината на 20-те години од животот, а потоа сѐ повеќе се влошува.

Иако внатрешното уво не може да се регенерира, може да направите неколку работи за да го успорите процесот на ослабување на слухот. Една од најважните е избегнување на прегласна музика, особено на слушалки.

 

 

 

 

22.11.2017 - 19:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа