Видео: „Излези момче право на тераса“ ечи во Германија - клубот на Јоновски слави

 

Секогаш е убаво да се слушат македонски песни во клупскиот спорт, посебно кога тоа доаѓа од странство а не од земјава.

Таков пример ни доаѓа од Германија, каде соиграчите на Ацо Јоновски ја славеа победата со македонската култна песна „Излези момче право на тераса“.

Може да се претпостави дека влијанието на „Фалангата“ кое останало кај колегите на Јоновски била со гигантски пропорции, па затоа и ја пееја оваа песна по последната победа.

 

 

 

03.02.2018 - 10:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа