Видео: Коњ дивеел и кршел излози во центарот на Охрид - граѓаните исплашени

 

Коњ кој заталкал на Кеј Македонија во Охрид утрово кршел стакла на ресторани и хотели, а бил видно вознемирен, но набрзо бил фатен од страна на вработени во Комуналец кои го врзале за тревник близу Плоштадот, јавува денеска Охрид1.

Не е првпат во центарот на Охрид животни слободно да шетаат. Низ градот претходно се шеташе крава.

 

 

 

23.05.2018 - 19:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега