Видео: Крадец фатен на дело - обезбедувањето го собори пред скопска Клиника

Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на крадеца кој бил фатен на дело во кругот на Клиничкиот центар.

Тој насилно ги отворал автомобилите паркирани на паркингот на Клинички, а на снимката се гледа дека е совладан од клиничкото обезбедување, кое, според сведоци, им го предало крадецот на Алфите.

Крадецот наводно крадел чанти од автомобилите, а не бил ниту суптилен, автомобилите не ги отклучувал, туку ги кршел прозорците.

 

 

 

14.02.2018 - 19:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа