ВИДЕО: Прво се слушнала експлозија, а потоа пукање - ова е моментот кога тинејџерот фго започнал маскрот на Крим

 

На друштвените мрежи се појави видео снимено во моментот кога е тинејџерот Владислав Рослјаков започнал крвав масакр во Политехничкото училиште на Крим.

Судејќио по снимката, убиецот пукал најмалку 9 пати.

„Нешто пукна! Нешто експлодираше!“, викале децата. Низ прозорите излегувал чад, а стаклото пукало на сите страни.

Децата се разбегале на сите страни. Останатите стоеле околу училиштетот не знаејќи што да прават.

Во овој крвав масакр убиени се најмалку 19 лица, а ранети над 70.

 

 

 

17.10.2018 - 20:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега