ВИДЕО: Се исполнува сонот на сите жени - доаѓа новата чудо-машина

 

На огромен број жени во светот желбата најпосле ќе им се оствари. Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година.

Во Сан Франциско е измислена машината “FoldiMate” која самата пере, пегла, суши и ги дипли алиштата.

Потребно е само да ставите најмногу до 15 работи и веќе за една минута машината ќе ви ги врати чисти и убаво суредени, па ви останува уште да ги ставите во орман.

Овој изум веќе го порачаа првите купувачи. Цената секако не е мала – оваа машина ќе чини oд 700-850 долари.

 

 

 

15.10.2018 - 23:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега