Видео: Силна детонација во Антверпен - во експлозија во ресторан многу повредени и загинати

Дваесетина луѓе се повредени, а неколкумина заробени во урнатините на зградата во која се случи експлозија веројатно предизвикана од плин.

Полицијата во белгискиот град Антверпен соопшти дека инцидентот не се поврзува со тероризам. Детонацијата се случила во познат италијански ресторан.

По серијата бомбашки напади во текот на ланската година, во Белгија се зголемени безбедносните мерки. 

 

 

 

16.01.2018 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа