Видео: Тони Зен во затворот Идризово

Раперот Тони Зен заедно со македонските хип-хоп изведувачи - „Пука козметика“, Фатос Бомба и Огнен бибокс настапија во затворот Идризово.

Настанот е организиран од страна на Здружението за пенална и постпенална помош на осудени лица, „Просоцијал“ во соработка со КПУ „Идризово“.

Овој музички настан е дел од активностите од секторот за ресоцијализација во установата, и реализиран е со цел олеснување и полесна социјална адаптација на осудените лица во затворските услови на живот.

 

 

 

19.06.2018 - 14:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега