ВМРО-ДПМНЕ ја напушти лидерската средба

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ која денеска е на лидерската средба во Клубот на пратеници, ја напушти средбата предмалку и бара нова во понеделник.

Лидерот на опозицијата Христијан Мицковски денеска дојде во присуство со професорката Татјана Каракамишева.

ВМРО-ДПМНЕ останува на своите ставови и барања околу името и Договорот со Грција.

 

 

 

 

 

18.07.2018 - 19:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега