ВМРО-ДПМНЕ нема да ја бојкотира работата на Собранието по одлуката за Груевски

Лидерот на опозицијата Христијан Мицковски денеска на дуелот со премиерот Зоран Заев истакна дека опозицијата останува во Собранието и по одлуката за Груевски.

- Имаме сериозна и конструктивна опизиција на која местото и е во Собрание, истакна Мицковски и додаде дека се спремаат за голем митинг, како и дека ќе излезат со сериозна понуда за граѓаните.

 

 

 

23.05.2018 - 20:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега