Заев: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот со Грција“

Премиерот Зоран Заев по лидерската средба вечерва изјави дека на средбата било разговарано за можното референдумско прашање.

 -Оваа лидерска средба ја свикавме за да одлучуваме заедно и да избереме стабилност, безбедност и иднина. На средбата разговараме за можното референдумско прашање во насока на „Дали сте за членство за ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот со Грција?“ Во услови кога Собранието треба да донесе некоја важна одлука, референдумот да биде консултативен, рече тој.

 

 

 

18.07.2018 - 22:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега