Заев на закројување на лозјето во Тиквешијата - средба со земјоделци и градоначалниците

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци и Неготино.

Планирано е премиерот Заев да оствари средби со земјоделците од овој крај и да се сретне со градоначалниците на Кавадарци и Неготино.

Традиционално, лозарите на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади.

 

 

 

 

14.02.2018 - 08:47
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа