Заев: Успехот за НАТО и ЕУ не смее да пропадне зошто на некој така му паднало на памет

 

Дали треба да пропаднат НАТО и ЕУ патот зошто на некој му паднало на памет, праша денеска Заев на прес-конференција по лидерската средба која со часови траеше во Клубот на пратеници.

- Должност на претседател, Влада и Парламент е да ги спроведува законите, вели Заев денеска како одговор на новинарско прашање.

 

 

 

18.07.2018 - 22:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега