Затворениците бесни на монструмот Марко: "Сега ќе видиш што е машка рака, убаво ќе те пречекаме"

 

Затворските денови на двојниот убиец Марко Николиќ, ќе бидат повеќе од пекол. Тој на среде улица ја избоде невенчаната сопруга Маја и го удави синот Михајло кој имаше само четири години, а затворениците најавуваат дека ќе му се одмаздат и дека ќе почувствува на себе што е машка рака.

Тој се наоѓа во централниот затвор во Белград, а со него има уште тројца затвореници во ќелија. Тој не правел проблеми и не се жалел на условите.

Затворениците откако слушнале дека убил жена и дете решиле да се заканат. Од затворот велат дека нема добро да помине бидејќи затворениците знаат што му направил на детето и ќе кренат бунт против него.

 

 

 

 

17.07.2017 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа