Земјотрес вечерва го стресе Охрид

Вечерва во 21 часот и 22 минути земјотрес со јачина од 2,2 степени беше почувствуван во охридско.

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар

 

 

 

16.01.2018 - 22:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа