Згрозувачки: Татко си ги силувал петте деца илјада пати, а цело време примал пари

 

Човек кој сексулално ги вознемирувал и силувал своите малолетни посвоени ќерки, ќе помине 22 години во затвор, по пресуда на Рускиот суд. Таткото „монтрум“ ги залоупотребувал девојчињата повеќе од 900 пати пред тоа да го кажат на маќеата.

Неодамна, откако се посвоени од сиропиталиште, петте девојчиња минале пет години во пекол.

Како што јавуваат изворите, семејството давало впечаток на чесна и среќна заедница. Но, зад завесте, 38-годишниот очув ги силувал и залоупотребувал децата, кои биле исплашени дека ќе ја изгубат сигурноста и кровот над главата.

Семејството вкупно имало 8 деца посвоени - 5 ддевојчиња и 3 момчиња и примале финансиска помош од државата.

Исто така имале и три нивни деца. Наводно, маќеата не знаела за ништо се додека едно девојче не се осмелило да ѝ каже. Жената веднаш отишла во полиција.

Монструмот Виктор Лишавски пред судијата не ги негирал своите злодела. Наводно имал над 248 обвиненија за силување и 358 обвиненија за насилно сексуално вознемирување на малолетни деца и над 23 случаи на истите злодела со деца под 14 години.

Овие сознанија ја шокираа јавноста.

 

 

 

16.10.2018 - 08:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега