Животот на младата пејачка во канџите на злото: Менаџерот со години ја силувал, а таа не кажала ни збор (видео)

 

Младата пејачка Кеша, после првиот албум во 2010 година, стекна светска слава и стана многу позната.

Сепак зад успехот на оваа млада девојка се крие, скршена девојка со тешка животна приказна.

Имено, нејзиниот менаџер Доктор Лук, со години ја малтертирал и физички и психички, а таа не смеела да изусти ни збор против човекот кој ја вивна до ѕвездите, зошто на негова страна беа прите и моќта, додека таа беше обична 20-годишна девојка.

Кога работите отишле предалеку, а животот и се претворил во пекол, Киша одлучила да го тужи менаџерот за силување, мислејќи дека со тоа ќе се ослободи од него и дека ќе ужива во музиката и својата кариера.

Поради не можноста во судот да ја докаже вината на менаџерот, таа останува на милоста и немилоста на злоставувачот кој одлучил да стави точка на нејзината кариера, која до тој момет одела сао во нагорна линија.

Скршена, поп принцезата се повлече од јавноста, без можност да заработи за живот, па се до минатата година после двториот судски процес, таа успа да се врати на музичката сцена со новиот албум „Rainbow” со кој е номинирана и за Греми награда.

 

 

 

 

 

13.03.2018 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа