Знаеме дека газираните сокови не се здрави, но можат да бидат прва помош во разни ситуации

Газираните пијалоци се многу штетни за нашето здравје. Ги уништуваат внатрешните органи, предизвикуваат дијабетис, создаваат зависност. Затоа подобро да не ги конзумирате.

Но, може да бидат корисни во разни други ситуации.

Добро ќе ви дојдат за чистење на разни површини, но и за чистење вц школка. Киселината која ја содржат чисти бигор. Гзираните сокови можат да послужат и при чистење на 'рѓа и чистење на загорени тенџериња.

Дколку ве касне медуза на море, само ставете малку газиран сок врз опеотините и тоа ќе ги намали симптомите. Истата постапка важи и за каснување од инсект. Сепак, најдобро ќе е да отидете на лекар.

 

 

 

 

05.02.2018 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа